Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

امروز: پنج شنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱

تصویر کپچا

سیستم تشخیص ربات از انسان

طراحی سایت

صفحه نخستطراحی سایت

طراحی سایت یکی از آن مواردی است که هر کسب و کاری به آن نیاز دارد. در چند سال اخیر با توجه به افزایش استفاده از شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، تلگرام و … بسیاری از افراد تصور می کنند نیازی به طراحی سایت ندارند. همان شبکه اجتماعی برای آنها و کسب و کارشان کافی است. در این مقاله چند دلیل که شبکه اجتماعی بدون وب سایت نیاز شما را برطرف نمی کند را آورده ایم.

 

طراحی سایت به جای شبکه اجتماعی؟

طراحی سایت قرار نیست جای داشتن حساب کاربری شما را در شبکه های اجتماعی بگیرد. این اشتباه بسیار بزرگی است که تصور کنیم فقط یک کانال ارتباطی باید داشته باشیم. هر ابزاری جایگاه خاص خود را دارد. قرار نیست تمرکز را فقط بر یک جا بگذاریم. یک کسب و کار موفق از هر ابزاری برای ارتباط با مشتریان خود استفاده می کند.

پس اگر تصور می کنید سایت قرار است جای اکانت شما در شبکه های اجتماعی را بگیرد کاملا اشتباه می کنید. این دو مکمل یکدیگر هستند. شبکه اجتماعی می تواند در مدت کوتاهی شما را به افراد زیادی معرفی کند. اما عمر آن بسیار کوتاه است. معمولا هر چند سال یکبار افراد به سمت شبکه های جدید می روند. اگر کمی به گذشته برگردیم حتما به یادتان خواهد آمد که روزگاری فیسبوک یکه تازی می کرد. اما امروزه تقریبا اکثر کسب و کارهای داخل ایران فیسبوک را کنار گذاشته اند یا حداقل انرژی خود را صرف آن نمی کنند.

اما در کوتاه مدت کنار گذاشتن شبکه های اجتماعی اشتباه بسیار بزرگی است. مخاطبین بسیار زیادی را از دست خواهید داد. افرادی که پشت سر هم اکانت خود را چک می کنند می توانستند مخاطبین شما باشند.

 

 

طراحی سایت با مدل یکسان

طراحی سایت فقط راه اندازی یک سایت وردپرسی نیست. بسیاری از افراد تصور می کنند تنها ابزار مناسب برای آنها وردپرس است. معمولا این افراد برای هر کسب و کاری هزینه های بسیار زیادی به وجود می آورند. چرا که بدون بررسی یک ابزار را برای تمامی کارها استفاده می کنند. اما شما برای داشتن یک سایت می توانید از سیستم های مدیریت محتوای مختلفی استفاده کنید. باید به تناسب نیاز از سیستم مدیریت محتوای مناسب آن استفاده کنید.

اشتباه نکنید، منظور این نیست که وردپرس ابزار مناسبی نیست. وردپرس یکی از بهترین ابزارها برای طراحی سایت است. اما نه برای هر استفاده ای. برای هر کاری باید از ابزار مناسب آن استفاده کرد و برای سایت هم این موضوع صادق است.

 

طراحی سایت و مزایای دیگر

سئو را دست کم نگیرید. مخاطبینی که از طریق جستجو به سمت کسب و کار شما می آيند تفاوت اساسی با افرادی که در شبکه های اجتماعی صفحه شما را می بینند دارند. مثلا بیشتر آنها نیاز خود را می دانند و با جستجو به دنبال رفع نیاز هستند. احساس نیاز مهمترین موضوعی است که می تواند منجر به فروش شود. کاربری که جستجو می کند به دنبال جواب برای نیاز خود است. اما کاربری که میان انواع پست ها، پست شما را دیده ممکن است نیاز به ایجاد نیاز داشته باشد.

اما باید بدانید سئو هم چندان کار ساده ای نیست. زمانبر است و نیاز به استراتژی، صبر، مهارت و زمان دارد. اما اگر بتوانید در آن موفق باشید، قادر خواهید بود تا مشتریان بسیاری برای کسب و کارتان به دست بیاورید.

 

 

طراحی سایت و تجربه کاربری

تنها موفقیت در سئو منجر به فروش نخواهد شد. احتمالا برای شما هم پیش آمده باشد سایتی را باز کنید که در نتایج جستجو تصور کردید نیازتان را برآورده می کند اما وقتی وارد وب سایت شدید نتوانستید نیاز خودتان را برطرف کنید.

این موضوع وابستگی بسیار زیادی به تجربه کاربری دارد. بدون یک تجربه کاربری اصولی، نمی توانید مخاطبین خود را نگه دارید یا آنها را بدل به مشتریان خود بکنید.

این موضوع در شبکه های اجتماعی بسیار متفاوت است. محدودیت هایی که این شبکه ها برای شما دارند دستتان برای این موضوع بسته است. امکانات شما در این مورد در یک وب سایت بسیار بیشتر از شبکه های اجتماعی است.

 

طراحی سایت و عدم محدودیت موضوع کسب و کار

اگر به شبکه های اجتماعی مراجعه کنید متوجه خواهید شد تمامی کسب و کارها در آنها موفق نیستند. برخی کسب و کارها در برخی شبکه های اجتماعی بسیار بیشتر نتیجه می گیرند. در عوض در برخی دیگر از شبکه ها اصلا این موضوع صادق نیست.

اما در یک سایت شما اینگونه محدودیت ها را ندارید. می توانید با توجه به موضوع فعالیت خود سایت را طراحی کنید. این موضوع کمک بسیار زیادی به شما خواهد کرد و دیگر محکوم به این نیستید که مخاطبین کمی داشته باشید.

 

طراحی سایت برای آنهایی که همیشگی هستند

بر خلاف شبکه های اجتماعی وب سایت ها معمولا عمر طولانی تری دارند. پس اگر برنامه کاری طولانی مدتی دارید، سایت را فراموش نکنید. در طول زمان همیشه مخاطبین خود را خواهید داشت. البته همانطور که در ابتدا گفته شد قرار نیست شبکه اجتماعی را کنار بگذارید. قرار است از تمامی ابزارهای خودتان استفاده کنید. اگر در این مسیر هم نیاز به یک سایت حرفه ای دارید آن را از ما بخواهید. به بخش طراحی سایت مراجعه کنید و بنا به نیاز سرویس مورد نظر خود را سفارش دهید.